Sport Pod Palačákem

Sportovní areál VUT v Brně Pod Palackého vrchem (SA PPV)

Adresa: Technická 3013/14, 612 00 Brno – Královo Pole
GPS souřadnice: 49°13’36.0″N 16°34’23.4″E

Provozní doba

Aktuální provozní dobu a ceník sportoviště naleznete zde.

Přihláška: registrační formulář pro jednorázové rezervace vybraných sportovišť on – line
Objednávka: objednávkový formulář nájmů pro skupiny na tréninky, závody, zápasy, akce

Provozní a organizační řád

O areálu

SA PPV je víceúčelový sportovní areál pro rekreační, výkonnostní i vrcholový sport, který má:

  • moderní certifikované povrchy (MONDO, trávník třetí generace)
  • tribuny pro diváky na stadionech i ve sportovní hale
  • možnost umělého osvětlení
  • parkovací kapacitu pro 220 stání
  • bezbariérové vstupy a kompletní sociální zázemí pro handicapované
  • možnost ubytování a stravování v areálu vysokoškolských kolejí (500 metrů pěšky)
  • celoroční provoz pro outdoorové i indoorové aktivity

Outdoorové sporty

atletika, basketbal, venkovní bouldering, fotbal nebo malá kopaná, frisbee, in line bruslení, kondiční příprava, nohejbal, tenis, volejbal

Indoorové sporty

badminton, florbal, frisbee, futsal, skupinová cvičení, tenis, volejbal.

Speciální služby

fyzioterapeutická poradna, rekondiční cvičební, odborná a konzultační činnost, vzdělávací programy.

Videoprohlídka

Sportovní areál VUT v Brně Pod Palackého vrchem tvoří tato sportoviště

Atletický stadion s technickým zázemím

Atletický stadion má 8 drah s povrchem MONDO a přírodním trávníkem na hlavní ploše. Svými parametry vyhovuje i soutěžím handicapovaných sportovců. Má certifikaci IAAF 1. třídy. Má umělé osvětlení, zastřešenou tribunu po celé délce rovinky. Kolem stadionu jsou obslužné asfaltové chodníky, které se také využívají pro in-line bruslení. Nad tribunou je 32 stání pro vozíčkáře. Na tribuně je kabina pro rozhodčí, rozhlas, časomíru a organizátory a WC. Šatny pro sportovce jsou hned vedle stadionu, mají výtah pro vozíčkáře. K dispozici je i atletické nářadí a vybavení technických sektorů.

Ceník

http://www.cesa.vutbr.cz/uredni-deska/vnitrni-predpisy

 

 

Fotogalerie

Outdoor park s boulder arénou

Areál je volně přístupný z ulice Technická, sociální zázemí poskytuje šatnový objekt ve sportovním areálu. Terénní nerovnosti jsou vhodné pro kondiční přípravu sportovců, ale také slouží jako klidová zóna k odpočinku. Venkovní bouldering na 3 lezeckých balvanech je sezonní aktivitou od dubna do října. Lezci si mohou zapůjčit na recepci sportovního areálu bouldermatky. Zájemci o lezecký výcvik (škola boulderingu) mohou využít odborných služeb licencovaných instruktorů.

Ceník

http://www.cesa.vutbr.cz/uredni-deska/vnitrni-predpisy

Fotogalerie

Šatnový objekt s rekondičním centrem

Šatnový objekt je sociálním zázemím pro atletický a víceúčelový stadion, je také při větších akcích využíván sportovní halou, se kterou je spojen chodbou. V objektu je 10 šaten se sociálním zázemím ve 2.NP. V prvním nadpodlaží je konferenční místnost se sportovním barem. Při sportovních akcích se využívají obě prostory pro VIP a pořadatele. V této části šatnového objektu je zázemí technicko – provozního oddělení CESA a rekondiční centrum se 2 šatnami a tělocvičnou pro individuální cvičení nebo malé skupiny (zdravotní a léčebná TV). Speciální služby nabízí pracoviště fyzioterapeuta a nutričního poradce.

Ceník

http://www.cesa.vutbr.cz/uredni-deska/vnitrni-predpisy

Fotogalerie

 

Sportovní hala s technickým a sociálním zázemím

Sportovní hala má umělý povrch vhodný zejména pro florbal a futsal. Lze na něm hrát i další míčové hry – nohejbal, volejbal, tenis, frisbee. Pod jednou střechou jsou 2 regulérní hřiště na florbal nebo futsal o rozměrech 40 x 20 m. Výška haly v nejvyšším bodě je 15 m. Hřiště jsou oddělená hledištěm s kapacitou 250 diváků. Pro diváky slouží i galerie. Přímo v hale je nářaďovna s uloženým sportovním materiálem – certifikované florbalové mantinely a technickým zázemím (ozvučení, časomíra). V hale jsou 4 šatny, při pořádání velkých akcí lze využít i šatny v přilehlém šatnovém objektu. Sportovní plocha je bezbariérová.

Ceník

http://www.cesa.vutbr.cz/uredni-deska/vnitrni-predpisy

Fotogalerie

Tělocvična F1

Tělocvična s povrchem MONDO má rozměry 18 x 18 m. Jsou v ní 2 hřiště na badminton. Díky velkému pódiu a kvalitnímu ozvučení je tělocvična také vhodná pro skupinová cvičení. K dispozici jsou pomůcky na suchou kondiční přípravu. Tělocvična má 4 šatny s kompletním sociálním zázemím, z toho 2 šatny jsou uzpůsobené pro vozíčkáře. Tělocvična je bezbariérová.

Ceník

http://www.cesa.vutbr.cz/uredni-deska/vnitrni-predpisy

Fotogalerie

 

Tenisové kurty

Ve sportovním areálu je 5 venkovních kurtů. Tři kurty mají umělý povrch, umělé osvětlení a tribunu. Dva kurty mají antukový povrch. Kurty jsou v provozu duben – říjen. V rámci služeb lze využít sparring nebo trenéra na výuku tenisu pro děti i dospělé. Sociální zázemí pro všechny hráče tenisu je na šatnovém objektu.

Sezónní pronájem kurtu s umělou trávou je na 60 minut 1x týdně, je možný na základě objednávky; platba fakturou nebo v hotovosti na celé období předem (kalkulace je na období  květen – září, tj. 17 týdnů).

Antukové kurty mají dobu pronájmu 90 minut – včetně povinné přípravy a údržby kurtu a kropení.

Ceník

http://www.cesa.vutbr.cz/uredni-deska/vnitrni-predpisy

Fotogalerie

 

Víceúčelový stadion s technickým zázemím

Víceúčelový stadion má atletickou 4dráhu s povrchem MONDO. Tento povrch je také na dvou hřištích pro basketbal, nohejbal, volejbal. Tribuna je zastřešená, ozvučená a má vlastní technické zázemí s WC. Stadion má umělé osvětlení. Obslužné asfaltové chodníky kolem se využívají jako in-line dráha. Na ploše fotbalového hřiště je umělý trávník třetí generace, který vyžaduje speciální fotbalovou obuv. Šatny pro sportovce a rozhodčí jsou v přilehlém šatnovém objektu, ve kterém je výtah pro vozíčkáře. K dispozici jsou časomíra, ukazatel skóre, střídačky.

Celoroční pronájem jednotlivých sportovišť formou objednávek.

Možnost jednorázové objednávky vybraných sportovišť s rezervací hodiny on-line a platbou v hotovosti za jednotlivé vstupy nebo permanentky.

Provozovatel v zimním období upravuje provoz v areálu podle aktuálních klimatických podmínek.

Ceník

http://www.cesa.vutbr.cz/uredni-deska/vnitrni-predpisy

Fotogalerie

 

Volná asfaltová plocha

Asfaltová plocha 40 x 50 metrů pro in line bruslení, netradiční sporty, zázemí velkých akcí aj.

Ceník

http://www.cesa.vutbr.cz/uredni-deska/vnitrni-predpisy

Jak se k nám dostanete

MHD

Autobus 53, zast. Podnikatelská, 3 minuty pěšky
Tramvaj 12, zast. Technologický park, 7 minut pěšky

Autem

Výjezd z rychlostní silnice č. 43 (Svitavská radiála) Český technologický park, z ulice Podnikatelská odbočit mezi budovy Fakulty elektrotechnické (FEKT) T10 a T12, pokračovat směrem k tenisovým kurtům a sportovní hale. Parkovat je možné v podzemních garážích vedle sportovní haly

Na kole

z ulice Podnikatelská odbočit mezi budovy Fakulty elektrotechnické (FEKT) T10 a T12, směrem k tenisovým kurtům a sportovní hale, kolo lze zamknout ke stojanu pro kola

Důležité kontakty

Telefon recepce: +420 541 14 2286 nebo +420 733 690 486
Kontaktní adresy pro emailovou korespondenci: objednavky@cesa.vutbr.cz nebo info@cesa.vutbr.cz
Kontaktní adresa pro korespondenci: Centrum sportovních aktivit VUT v Brně, Technická 2896/2, 616 69 Brno